З 1 по 3 липня у місті Кордова, Аргентина, тривала Міжнародна кліматична конференція - 2025.
На такому важливому заході Калуську громаду представила заступниця міського голови Надія Гуш
Надія Богданівна стала єдиною учасницею з України, що взяла участь у цьому авторитетному форумі, який об’єднав представників місцевих і регіональних урядів, міжнародних інституцій, науковців, громадських діячів та бізнесу з різних куточків світу.
Участь у конференції стала можливою завдяки повному фінансуванню з боку приймаючої сторони.
30 березня 2023 року Калуська громада приєдналася до ініціативи «Угода мерів Схід», взявши на себе зобов’язання до 2030 скоротити викиди СО2 щонайменше на 35%.
Із того часу в громаді вже активно впроваджуються заходи з енергоефективності, використання відновлювальних джерел енергії та подолання енергетичної бідності.
Окрім того, Калуш — повноправний учасник Кліматичного альянсу європейських міст, а нещодавно ми приєдналися до Європейської енергетичної відзнаки.
Міжнародна кліматична конференція 2025 стала дієвою платформою для посилення ролі урядів у боротьбі зі зміною клімату, демонструючи досягнення міст і регіонів та формуючи спільні пропозиції для прискорення кліматичного переходу.
У рамках однієї з панельних дискусій, присвячених гендеру та інклюзії, Надія Гуш скористалася нагодою, щоб привернути увагу світової спільноти до війни в Україні.
Вона наголосила, що сьогодні Україна потерпає від щоденних ракетних обстрілів, і кожен вибух — це не лише загроза життю, а й удар по довкіллю, клімату та енергетичній системі країни. Руйнуються екосистеми, горять ліси, знищується критична інфраструктура, виникають масштабні викиди шкідливих речовин.
Війна залишає глибокий слід у природному середовищі, і саме тому підтримка України в умовах воєнної агресії — це також внесок у збереження глобального кліматичного балансу.
Надія Богданівна подякувала представникам інших країн за надану підтримку та закликала продовжувати допомогу українському народу, який сьогодні бореться не лише за свою державу, а й за спільні цінності демократичного світу.
Також учасники обговорили низку інших питань в напрямках зеленої економіки і фінанси, біорізноманіття, циркулярної економіки, енергетичного переходу.
Наша участь у такому масштабному заході— не лише визнання діяльності Калуської громади у сфері клімату, але й нові мости міжнародної співпраці.