Ця визначна подія не може залишити байдужими нас, калушан. Адже для нас Олесь Бабій - не тільки видатний співвітчизник, а й людина - легенда, патріот України, учасник визвольних змагань, поет.
Олесь Бабій - автор тексту «Зродились ми великої години», який став гімном українських націоналістів та дотепер надихає все українство на боротьбу за незалежність держави. В Чикаго українська громада відновила могилу Олеся Бабія і урочистосто її освятили. З ініціативи української громадської організації “Помаранчева Хвиля” в співпраці з Українським Конгресовим Комітетом Америки могилу поета було віднайдено, відремонтовано намогильний камінь і приведено до порядку.
В суботу, 21-го травня, в рамках традиційного Свята Героів відбулося посвячення відновленої могили поета і борця. В урочистостях взяли участь Єпископ Єпархії Святого Миколая УГКЦ Венедикт Алексійчук, Українсько-Американські ветерани, хор СУМ, Генеральний консул України в Чикаго, танцювальний колектив “Вишиванка”, Група військово-історичної реконструкції “Сотня Сіроманці” і велика кількість членів громади.
Для довідки: Олесь Бабій народжений в 1897-му році в с. Середнє на Калущині. Воював в Першій Світовій війні, брав участь у Перших Визвольних змаганнях в УГА, доктор філософії Празького університету, став одним з засновників ОУН. Під час Другої Світової війни емігрував до Німеччини, а потім до США. Помер в березні 1975-го року. На жаль не залишив по собі дітей і сім’ї.
Калуська громада висловлює вдячність украінцям з Чикаго за благородну справу, яка обєднує всіх нас навколо Героїв, які скрізь роки і віки залишатимуться ідеалами боротьби, любові та жертовності заради України .
![](https://scontent.flwo5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/281008065_5184053744974263_7425322369247160632_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=DnOQ-OPRLGsAX9C44dG&_nc_ht=scontent.flwo5-1.fna&oh=00_AT8oiwXUWD16GeVggZsbuQpgkiN66IOnGQW3QQL5900d_A&oe=628E7188)
![](https://scontent.flwo5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/283175845_5184030178309953_3796563211811086562_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=2-Kdr94yEGwAX9fEKBS&_nc_ht=scontent.flwo5-1.fna&oh=00_AT8uSQebebsZwoJyWxJ6GLOdsLuxPdympQQCj_QxtrgLRQ&oe=62900D0E)
![](https://scontent.flwo5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/282759331_5184030474976590_7637699479075337936_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=GZmJqENnsb4AX9wZjq0&_nc_ht=scontent.flwo5-1.fna&oh=00_AT8tsyh1d03_wJcu4cyot203SNfbufIuveNEGRfoYLU-Tg&oe=628F9B28)
![](https://scontent.flwo5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/283105294_5184030018309969_929730157276193680_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=wfdgcVgAQ34AX96f8Ld&_nc_ht=scontent.flwo5-1.fna&oh=00_AT94ND3g5QifETquFkdKds63ayg_rPn5PO9yqxkB4TDxnQ&oe=62901258)