18o

В Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулась презентація книг Марії Вайно «Редакторка» та «Нотатки її життя, або Кохання в запропонованих обставинах»

  • 2022.07.06 08:54
    • Культура
  • 80
05 липня 2022року в Калуській центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулась презентація книг Марії Вайно «Редакторка» та «Нотатки її життя, або Кохання в запропонованих обставинах».
   Марія Вайно – відома прикарпатська письменниця, новелістка, кінодраматург, членкиня Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України, лауреатка багатьох літературних премій.
    Модерувала творчу зустріч Оксана Степанівна Тебешевська – філолог, просвітянка, заслужена вчителька України, громадсько-політична діячка, членкиня Національної спілки письменників України і Національної спілки краєзнавців України. Вона привітала авторку і зазначила, що презентація нової книжки «Редакторка» викликала неабиякий резонанс.
   Саме з цим романом, письменниця стала лауреаткою Всеукраїнського конкурсу ім. Григорія Тютюнника у 2021 році. Це роман в новелах, де кожна історія самодостатня, але зрештою повертає читача до цілісної оповіді. Авторка розповідає про те, як змінюється світогляд редакторки телебачення у зрізі новітньої історії України – від 2014 року. У своєму виступі авторка відзначила, що «Редакторка» - це історія про журналістку одного із столичних телеканалів. Про її жіночу долю, сім'ю, друзів, її колег та студентів. Наскрізною темою роману є любов. Відповідно до запропонованої авторкою диференціації, любов головної героїні та інших персонажів твору, зокрема тих, яких Марія Вайно зображає за допомогою художнього прийому «новели в новелі», має різні прояви й відтінки – від «святої, незгасаючої до матері; всеперемагаючої, на межі життя і смерті, материнської до сина» до «зустрічі-любові у пенсійному віці, яка позбавляє нестерпної самотності на старості...».
   Для Марії Вайно письменництво – це покликання. Покликання через папір доносити людські долі. І дуже важливо, що в нашому краї є такі письменники. Бо літературний фронт теж важливий. Адже з людьми працюють змалечку – письменники, вчителі, священники. А вже потім доводиться тримати зброю в руках. І від виховання, цінностей людини залежить дуже багато. Творчість Марії Вайно – це потужна духовна зброя, яка єднає українську націю, зцілює людську душу, возвеличує вічне почуття любові, бо "лише Любов дає нам сили відродитися до Життя".
   Під час презентації авторка зачитувала окремі з новел, що становлять повнокровний у своїй цілісності роман, «Редакторка». Цей твір можна розбирати на афористичні за смисловим наповненням цитати, крилаті вислови. Характери персонажів роману вміло виписані психологічно, через них прочитуємо глибоку філософію часу, зокрема російсько-української війни, розв'язаної кремлем на східних рубежах нашої держави у 2014 році. Твір від початку до кінця притягує увагу читача і змістом, і формою, інтелектуальною манерою подачі авторських суджень задля розкриття його головної ідеї.
   Вдалим доповненням до творчої зустрічі була відеопоезія «Київська ода» створена п. Марією, як відеографом. Неабияке зацікавлення присутніх викликала розгорнута книжкова виставка творчого доробку Марії Вайно з фондів бібліотеки.
   На завершення презентації гості мали можливість поспілкуватися з авторкою та придбати книжку з автографом, кошти з продажу якої підуть на потреби ЗСУ.
Інші новини