Сьогодні, 21 лютого, відбулась традиційна робоча нарада зі старостами старостинських округів за участю керівників структурних підрозділів Калуської міської ради.
На початку зустрічі заслухали інформацію про роботу закладів освіти. У зв’язку із переведенням по 4 березня на дистанційну форму навчання (через ріст захорюваності на грип і ГРВІ), у школах припинено усі масові заходи та спортивні змагання. Зокрема, й плановий 3-й (районний) етап «Пліч-о-пліч». Щоправда, з дотриманням усіх карантинних вимог, проводиться обласний етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Від Калуської громади беруть участь 12 учнів. З них троє – зі старостинських округів (Сівка-Калуська гімназія і Тужилівський ліцей). Було наголошено на важливості гурткової роботи позашкільних закладів освіти із сільськими дітьми, безпосередньо на території старостинських округів.
Міський голова Андрій Найда повідомив, що, з метою залучення додаткових коштів у громаду, у всіх структурних підрозділах міської ради має бути особа, відповідальна за підготовку і координацію роботи щодо написання проєктів і грантових заявок і окремо акцентував на необхідності пожвавлення такої роботи у старостинських округах.
У закладах культури громади, Народних домах активізовано роботу із плетіння маскувальних сіток для наших Захисників. На участь у міському конкурсі читців «Вічне слово Кобзаря», що заплановий на 25 лютого, уже зареєстровано 76 заявок.
24 лютого, в роковини повномасштабного вторгнення росії, у рамках Національного дня молитви мешканців та гостей громади чекають у калуському храмі Св. Архистратига Михаїла. Буде відправлено Божественну літургію, молебень за мир в Україні і припинення війни; передбачено поклоніння мощам Пратулинських мучеників.
В управління молоді і спорту на даний час зареєстрована 51 заява на відпочинок дітей пільгових категорій. У суботу, 22 лютого, за результатом матчу між командами «Горгани» (Рожнятів) та «Штурм» (Сівка-Калуська) визначиться володар Суперкубка Калуської МТГ із футзалу.
7 березня у приміщенні спорткомплексу «Сокіл» ДЮСШ Калуської міської ради відбудуться змагання із 8 видів спорту між ветеранами і особами з інвалідністю, пов’язаною з війною, «Воля до життя». Організаторами змагань виступають обласні управління спорту і ветеранів. Старостам повідомили також про можливість для скалічених ветеранів російсько-української війни долучитися до професійних тренувань ампфутболом. Це вид спорту, адаптація футболу для осіб з ампутацією кінцівок, розвивається зараз в кількох містах країни. Якщо у Калуській громаді знайдуться охочі ветерани – з ними могли б працювати фахові тренери.
КП «Калушавтодор» відновив роботу у старостинських округах: працював грейдер, підсипали щебенем дороги в Пійлі, Довгій-Калуській, Тужилові. Складаються маршрути вуличок у кожному селі, щоб автодорівська техніка могла максимально охопити їх щебенінням і, принаймні, весною закрити проблемні ділянки. Щебеню є достатньо, грейдер – на ходу. Тож робота триватиме. Провели конструктивну нараду з приводу роботи озеленювачів. КП «Міськсвітло» працювало у Ріп’янці, Кропивнику, Голині, Копанках. УЖКГ вкотре звернулося до структурних підрозділів Служби автомобільних доріг, ДП «Дороги Прикарпаття» та «Укрзалізниці» з тим, аби ті включили у заплановані капітальні ремонти усі вулички й дороги усіх старостинських округів нашої громади. Це ж стосується і поточних ремонтів доріг, і ремонтів усіх автозупинок у громаді – Боднарів, Вістова, Пійло, Голинь, Студінка. До ДП «Дороги Прикарпаття» і до голови ОДА звернулися з приводу ремонту моста Пійло – Довга-Калуська. Свого часу ремонт цієї споруди робився державним коштом. Та, як виявилось зараз, невідомо на чиєму балансі перебуває міст.
Наприкінці засідання проаналізували хід виконання протокольних доручень.
Старости прозвітували про поточний стан справ в округах. Окремі голови говорили про певні непорозуміння під час видачі ними різних довідок на прохання громадян. Інші – дякували від імені мешканців за пільгові автобусні рейси і просили дещо скоригувати деякі з них.