24o

98 дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебувало у 2023 році на первинному обліку Служби у справах дітей Калуської міської ради

  • 2024.02.20 14:00
    • Громада
    • Соціальна сфера
  • 124

На пленарному засіданні чергової сесії Калуської міської ради планують заслухати інформацію про роботу Служби у справах дітей за 2023 рік.

У пропонованих до розгляду матеріалах, зокрема, йдеться про наступне: на первинному обліку Служби перебувало 98 дітей, які залишилися без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 93 дитини - у сімейних формах виховання, що становить 95% від кількості дітей, що перебувають на обліку.

У місті функціонує 9 прийомних сімей, де виховується 13 прийомних дітей. Упродовж звітного періоду на первинний облік служби взято 7 дітей, з них набули статусу 6 дітей, які: 2 влаштовані під опіку (піклування), 3 дитини влаштовано у прийомну сім’ю, 1 дитина в Івано-Франківському обласному спеціалізованому будинку дитини. 1 дитина не набула статусу і тимчасово влаштована у сім’ю знайомих до прийняття рішення про подальше влаштування дитини.

Знято з первинного обліку 14 дітей, з них: 12 у зв’язку з досягненням повноліття; 1 у зв’язку з усиновленням; 1 у зв’язку з поверненням дитини матері на виховання. Повернення на виховання матері рідкісне явище, однак - позитив у роботі фахівців служби. У період воєнного стану складно знайти сім’ї, які бажають взяти дитину на виховання. 3 дітей, які б могли бути влаштовані у сімейні форми виховання, є хворими і це відлякує потенційних кандидатів.

З метою здійснення контролю за умовами утримання і виховання дітей у сім’ях, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування проведено 207 обстежень матеріально-побутових умов сімей опікунів/піклувальників, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу (що становить 100%). Щомісячно Службою у справах дітей проводиться моніторинг стану виплати соціальної допомоги дітям-сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування.

Із 98 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом на праві власності володіє 14 дітей та житлом на праві користування 74 дитини. У 9 дітей відсутнє житло. Станом на 31.12.2023 року на обліку дітей, які потребують покращення житлових умов, перебувало 25 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Станом на 01.01.2024 року на обліку у Службі перебувають 11 дітей, які можуть бути усиновлені, та 4 кандидати в усиновителі. За рішенням судів на обліку перебуває 42 усиновлені дитини.

Упродовж 2023 року комісія з питань захисту прав дитини розглянула, з-поміж іншого, 74 питання про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Більш грунтовно про роботу Служби у справах дітей Калуської міської ради за минулий рік можна довідатись зі звіту за посиланням:

https://kalushcity.golos.net.ua/?p=proekty_rishen&sp=single&id=8670&status_2=1

Інші новини