Відбулося чергове засідання виконавчого комітету
Сьогодні, 28 травня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Калуської міської ради. На порядок денний винесено 34 питань.
Заслухали інформацію про виконання бюджету Калуської громади за І квартал цього року та затвердження плану заходів щодо складання прогнозу бюджету на 2025-2027 роки та проекту бюджету на 2025 рік.
Члени виконкому проголосували за планову мережу закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти на 2024-2025 навчальний рік.
– Ми тривалий час вивчали стан освітньої галузі громади, – зазначила начальниця управління освіти Калуської міської ради Ірина Люклян. – Враховуючи план оптимізації, ми пропонуємо затвердити комфортну мережу закладів освіти, яка дозволить забезпечити комфортне навчання для дітей у Калуській громаді. Оскільки кількість дітей зменшується, є зміни на законодавчому рівні та нестача освітньої субвенції, з наступного року у закладах дошкільної освіти передбачається скорочення груп. До слова, наразі кількість дошкільнят, які відвідують дитсадки у Калуській громаді зменшилася на 162 дитини. Також можливе зменшення кількость груп і в позашкільних закладах освіти – Центрі художньої творчості дітей, юнацтва та молоді та Центрі науково-технічної творчості.
Міський голова Андрій Найда, своєю чергою, подякував освітянам громади за розуміння та їх пропозиції щодо плану комфортної оптимізації закладів освіту.
– Переконаний, що незважаючи на оптимізацію, ми збережемо високий рівень знань у Калуській громаді, – акцентував А. Найда.
Відтак члени виконкому перейшли до розгляду питань щодо підтримки Захисників та їх родин, а також сімей полеглих Героїв. Зокрема, ухвалили рішення про надання одноразових грошових допомог. Допомогу отримають: 8 сімей загиблих, зниклих безвісти Захисників України (загальна сума – 400 000 грн); 12 сімей загиблих (померлих) Захисників України, яким виділена одноразова грошова допомога для спорудження надгробку та встановлення на ньому цифрового QR коду (загальна сума – 356 750 грн); 14 поранених Захисників України (загальна сума – 178 000 грн); 78 громадян, яким виділена одноразова грошова допомога для вирішення матеріальних проблем (загальна сума – 173 881 грн); 29 громадян, які мають онкологічні захворювання (загальна сума – 243 000 грн); 11 батьків дітей з інвалідністю (загальна сума – 13 200 грн).
Також рішенням виконкому затверджено новий порядок використання коштів для організації сімейного відпочинку, а саме розширено перелік отримувачів коштів на сімейний відпочинок. Відтепер право на грошову допомогу для сімейного відпочинку надається: учасникам бойових дій та членам їх сімей; постраждалим учасникам Революції Гідності та членам їх сімей; особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей; членам сімей загиблих учасників бойових дій; членам сімей загиблих під час Революції Гідності; членам сімей зниклих безвісти та захоплених в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон) Захисників чи Захисниць України; учасникам війни з числа учасників АТО/ООС та членам їх сімей.
Кошти виділяються з місцевого бюджету.
На відпочинок однієї людини спрямовується 3990 грн. Щоб скористатися цією послугою першочергово зверніться до нашого ЦНАПу.
Також на виконкомі затвердили мережу та контингент Калуської дитячої музичної школи і комунального закладу «Голинська дитяча школа мистецтв Калуської міської ради» на 2024-2025 навчальний рік.
– Відрадно, що в нас спостерігається збільшення кількості учнів у Голинській дитячій школі мистецтв, – зауважила начальниця управління культури, національностей та релігій Любов Джуган.
Крім того, члени виконкому надали дозвіл на демонтаж окремих частин Пагорба Слави в комплексі з пам’ятним знаком загиблим на війні в Афганістані. Таке рішення зумовлене захистом культурного простору України від впливу проросійського наративу та з метою здійснення демонтажу пам’ятних знаків, пов’язаних із російською федерацією та колоніальною спадщиною.
Обговорили і питання організації відпочинку та оздоровлення дітей та молоді з Калуської громади у літній період.
– З 3 по 20 червня у нашій громаді діятиме 9 пришкільних таборів, в яких загалом заплановано оздоровити 430 дітей, – розповідає начальник управління молоді та спорту Калуської міської ради Руслан Цюпер. – Також за кошти з місцевого бюджету закуплено 50 путівок у табір «Смерічка» у селі Микуличин. Плануємо організувати відпочинок для дітей і на території міст-побратимів Калуської громади.
За словами Руслана Цюпера, першочергово надаватимуть путівки дітям військовослужбовців, загиблих Захисників, зниклих безвісти Героїв.
Загалом з питань оздоровлення потрібно звертатися до управління молоді та спорту Калуської міської ради ( вул. Бандери, 18, 3 поверх).
Також члени виконкому затвердили кошторисну документацію на капітальний ремонт підвального приміщення (укриття) житлового будинку на вул. Дзвонарська.
– У Калуському ліцеї №3 наразі відсутнє укриття, відтак за кошти міського бюджету плануємо зробити ремонт підвального приміщення у житловому будинку на вул. Дзвонарська, яке могло б слугувати укриттям для школярів, – пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Тарас Фіцак. – Мешканці будинку проінформовані та дали згоду.
Крім того, члени виконкому внесли ряд змін до рішень виконкому та розглянули інші організаційні питання.
Питання, що стосуються неповнолітніх, розглянули у закритому режимі.