6 травня відбулася онлайн-нарада за участю віцепрем’єр-міністра з відновлення України - міністр розвитку громад та територій України Олексія Кулеби та голів громад – учасників Флагманського проєкту «Рух без барʼєрів» та очільників обласних адміністрацій.
Сьогодні ми говорили про проведення моніторингу технічної можливості облаштування елементів доступності на складних об’єктах, про цілісність та комплектність маршрутів, загалом, про остаточну визначеність маршрутів, обсяг робіт та типів об’єктів, а також необхідний обсяг фінансування.
Попереду — ще багато роботи: проєктування, будівництво, перевірка. Звісно, що це не швидко. Але точно — необхідно. Ми це робимо, щоб люди змогли самостійно дістатися до необхідної будівлі, об'єкту. Мова йде про дві ділянки в Калуші - перший маршрут - до центральної районної лікарні. Другий – від стоматполіклініки до міської лікарні та геріатричного центру. 01-02 травня з представником Мінрегіону-керівником проекту "Рух без бар'єрів" Іриною Малютіною було доопрацьованьо маршрут та з метою використання цільових коштів було прийнято рішення вилучити декілька об'єктів, зокрема: ремонт двох вулиць – Медичної та Івано-Франківської, а також приміщення музею-оселі Івана Франка, пошти, капремонт ліфта у Калуській ЦРЛ. Проєкт реалізовуватиметься із залученням коштів державного бюджету у поєднанні з фінансуванням з обласних, місцевих, а також за участю бізнесу та міжнародних донорів та інших джерел.
‼️Варто нагадати, що наша громада – одна із 15 пілотних, де створюються безбар’єрні маршрути в рамках флагманського проєкту «Рух без бар’єрів» Міністерства розвитку громад та територій, що втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селище Опішня та Калуш. Виконавчим партнером ініціативи виступає громадська організація «Безбар'єрність».