13o

11 автівок і лафета – допомога від благодійників та волонтерів

  • 2024.04.16 15:46
    • Старостинські округи
  • 62

На рахунку благодійного фонду «Дружня рука допомоги» з Боднарова та Ukrainian Cultural Center з Естонії – вже понад 70 автомобілів, які відправили на допомогу ЗСУ. І сьогодні, 15 квітня, ще 11 транспортних засобів та лафету передали військовослужбовцям.

Наприкінці березня автівки з Талліна були доставлені в Україну. Два тижні проходили техогляд. І сьогодні їх передали військовим на різні напрями – південь та схід, де тривають активні бойові дії.

Цього разу особисто приїхав голова БФ «Ukrainian Cultural Center» Богдан Лютюк разом із волонтером із Лондона Джеймсом Сладеном, колишнім військовим. Як зазначив п. Богдан, разом розповідатимуть світові, що робиться в Україні. Останній раз Богдан тут був у листопаді. Відвідав території України, які наближені до бойових дій.

«Це дуже важливо, щоб люди знали та допомагали. Машини знайти не так тяжко. Але треба назбирати грошей. Насправді, люди, які проживають в Естонії, завжди підтримували Україну. Ще від початку Майдану. Ми робили різні культурні заходи, проекти. Всі знають, що ми робимо іє довіра до нашого центру, до нашої родини (родина Лютюків із Львівщини. Богдан народився в Талліні). Це спільні зусилля естонців, українців, які там працюють, та всіх, хто там живе. В Естонії всі єднаються і підтримують Україну. А також мешканці Боднарова, зокрема й Василь Різничук, які дають свої кошти та допомагають. Центр має партнерів ще й в Одесі, Івано-Франківську, Києві та інших містах України. Але тут найбільша співпраця», - розповів п. Богдан

Потужну благодійну діяльність Центру нещодавно відзначили на Саміті Світового конгресу українців, який відбувався в Бухаресті. Богдан Лютюк отримав вищу нагороду СКУ - медаль святого Володимира. «Це нагорода всієї нашої команди», - зазначив благодійник.


«Насправді не все так легко, як здається. Це й оформлення відповідних документів, й автівки треба в Україну привезти, - ділиться староста Боднарівського старостинського округу Олег Дрогомирецький. – Автівки переважно з підвищеною прохідність, або буси. Залежитт від їх призначення. Сьогодні - 11 - це найбільша партія, яка була від початку війни. А з січня 2024 року – до 20 машин відправлено військовим. Для проведення ремонтних робіт на одну автівку йде до 15 тис. грн. І дуже добре, що на СТО, де нас обслуговують, кошти за роботу не беруть. Купуємо тільки запасні частини, масла, пальне тощо».
Одну з автівок з ремонту привіз воїн Андрій Бойчук, який був поранений у грудні 2023. Сьогодні він вже з протезом, поки тимчасовим, пристосовується до нових умов життя.

Священослужителі посвятили автівки, благословили на життя. Військовослужбовці, які приїхали забирати автівки, дякували усім, хто доклався до допомоги, до Перемоги України!

Інші новини