12o

Видатні особистості Калущини

КУЗЬМА ХОБЗЕЙ

(1928-2006)

Кузьма Хобзей народився 6 серпня 1928 року в селі Драгасимів Снятинського району Івано-Франківської області. 1943 року вступив до лав юнацтва ОУН. Уперше Кузьму Хобзея заарештували навесні 1945 року, проте незабаром випустили на волю. 1946 року він вступив на фізико-математичний факультет Чернівецького державного університету, де розгорнув підпільну діяльність. У січні 1948 року Кузьму Хобзея заарештовують удруге. У зв'язку зі скасуванням смертної кари йому присудили 25 років концтаборів суворого режиму і п'ять років позбавлення прав. Покарання відбував в Інті Комі АРСР, а відтак у Мордовії. Після звільнення наприкінці 1956 року працював на шахтах Інти, здобув вищу гірничу освіту.
1969 року родина Хобзеїв переїхав до міста Калуша. У листопаді 1988 року Кузьма Хобзей організував тут осередок української екологічної асоціації «Зелений світ» та став його співголовою. 1989 року брав участь у створенні на Калущині Народного руху України і згодом став членом його проводу. 1990 року його обрано депутатом Калуської міської ради першого демократичного скликання. Із відновленням в Україні організації ОУН-КУН 1992 року поновив своє членство в організації, його обрано до проводу КУН на Калущині. Член Калуської станиці Братства вояків УПА та управи Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих. 1994 року за активну участь у громадсько-політичному житті міста, вагомий особистий внесок в утвердження національної ідеї удостоєний звання "Почесний громадянин міста Калуша"
1999 року подружжя Хобзеїв переїжджає до Львова. 2000 року у видавництві «Місіонер» виходить друком книжка спогадів Кузьми Хобзея «Тернистими шляхами».
Помер у Львові 4 грудня 2006 року. Похований у Львові на Личаківському кладовищі.
Вулицю названо ім'ям Кузьми Хобзея - депутата Калуської міської ради першого демократичного скликання, довголітнього політичного в'язня, громадського діяча, автора спогадів «Тернистими шляхами». За активну участь у громадсько-політичному житті міста, вагомий особистий внесок в утвердження національної ідеї Кузьму Хобзея удостоєно званням «Почесний гро- мадянин міста Калуша».
«Хочу вірити, що нащадки будуть свято берегти пам'ять про усіх героїв України, які боролись і полягли за її волю, примножуватимуть добробут і славу нашої незалежної Самостійної Соборної Держави»

КУЗЬМА ХОБЗЕЙ