18o

Проєкти на стадії конкурсного відбору

Калуською спільно з Верхнянською та Новицькою територіальними громадами подано заявку на участь у конкурсі грантів щодо системної підтримки малого та середнього підприємництва  під час пандемії COVID – 19, який є частиною проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малого та середнього підприємництва», що реалізує GIZ за дорученням ЄС та уряду Німеччини.

За результатами конкурсного відбору  Калуську спільно із Верхнянською та Новицькою територіальними громадами  було відібрано до першого раунду переговорів. Переговори тривають.

Участь закладів загальної середньої освіти Калуської міської територіальної громади  у проєкті «Прокачай школу»,  що спільно організували та впроваджують громадська спілка «Освіторія» у партнерстві з телекомунікаційною компанією Deltahost. Конкурсний відбір відбувається щомісячно протягом року. Станом на 01.03.2021 року заявки на участь подали 11 закладів загальної середньої освіти Калуської міської територіальної громади.

Подано заявку на участь молодіжного простору «Вільний простір «Пошта» у проєкті «МолодьТуТ: створи простір молодіжних перспектив у своїй громаді», який виконується програмою «Мріємо та Діємо» у партнерстві з програмою Будуємо Україну Разом (БУР).

Участь Ріп’янського та Сівко – Калуського старостинських округів у конкурсі грантів «Енергія розвитку» групи Нафтогаз. За результатами першого відбору до наступного етапу проєкту відібрано Ріп’янський старостинський округ. Проєктом передбачається розміщення на шкільному стадіоні мультифункціонального спортивного майданчика.

Подано заявку громадською організацією «Благодійний фонд «Крила підтримки» спільно з партнерами на участь у грантовому конкурсі, що має на меті  подолання домашнього чи ґендерно – зумовленого насильства в Україні, що реалізовується посольством США в Україні/Європейським бюро Державного департаменту США.

 Подано заявку на участь Калуської міської територіальної громади у конкурсному відборі громад у Програмі навчання депутатів: нова якість роботи рад.

Громадською організацією «Центр сприяння економічному розвитку Калущини» подано заявку на участь у конкурсі «Україна – житниця майбутнього». Ідеєю проектної заявки «Молодіжний простір «Креатив» є створення молодіжного простору у Пійлівському старостинському окрузі.

Громадською організацією «Діамант - Бабин» подано заявку на участь у конкурсі «Україна – житниця майбутнього». Проєктна заявка «Початкова школа – наш другий дім, хай комфортно буде в нім» є ремонт покрівлі даху початкової школи в селі Бабин Середній, що є філією Студінської гімназії.

Калуською міською громадською організацією «Молодий Народний Рух» подано заявку на участь у конкурсі «Україна – житниця майбутнього». Ідеєю проектної заявки «Світло в майбутнє» є завершення встановлення вуличного освітлення у селі Сівка – Калуська.

«БОЙКІВСЬКА СІЛЬ: стежками історії солевидобування»

Метою реалізації проекту є створення культурно-туристичного маршруту “Бойківська сіль” з залученням громад Калуша, Долини та Новиці з основною ціллю – відновлення та збереження історичних цінностей щодо видобування солей на даних територіях; відновлення та поширення відомостей серед мешканців про основні осередки солеваріння та солевидобування на територіях сучасних ТГ; розробка та видавництво карти маршруту та брошури з історичними відомостями про основні локації маршруту; відновлення туристичних локацій – криниць з метою популяризації історичної спадщини.

Проєкти подані на участь у конкурсному відборі проєктів Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році

«Реконструкція аварійної  ділянки водопроводу від ВНС II  підйому до камери переключення на вул. Ринковій в м. Калуші Івано-Франківської області»

Загальна сума проєкту складає 10601,635тис. грн.,  з них 9530,870 тис. грн.- коштів ДФРР та 1070,765 тис. грн. - з  бюджету Калуської міської громади.

Робочим проєктом передбачено реконструкцію аварійної ділянки водопроводу від ВНС ІІ підйому до камери переключення на вул. Ринковій в м. Калуші Івано-Франківської області. Згідно завдання на проєктування передбачено будівництво даного водопроводу в дві черги. І-ша черга будівництва –від місця врізки №2 на існуючому водопроводі діаметром 600 мм на  пр. Л. Українки до місця приєднання до існуючого водопроводу діаметром      1000 мм в районі вулиці Малицької (вузол «А») довжиною 370 м і ІІ-га черга будівництва – від даного вузла «А» до місця врізки №1 в існуючій камері на виході із насосної ІІ підйому довжиною 610 м.

Метою проєкту є забезпечення якісного  водопостачання житлових будинків  мікрорайонів, установ, підприємств та організацій Калуської міської територіальної громади  на безперервній основі.

Існуючий сталевий водопровід діаметром 1000 мм знаходиться в аварійному стані.  Для  прокладання   водопроводу,  згідно розрахунку,  передбачено  поліетиленові   труби ( ПЕ10)   діаметром  630х37,4 мм  на  ділянці  від  камери  ВНС II-го  підйому до запроектованого колодязя на місці врізки №2 в існуючий сталевий водопровід  діаметром 600мм на території АЗС.

Через зношеність труб виникають часті пориви, відбуваються систематичні перебої з водопостачанням, що негативно впливає на якість послуг водопостачання, та може спричинити невідповідність якості водопровідної води відповідним санітарним нормам і створення загрози виникнення епідемічних ситуацій. Крім цього, через часті ремонтні роботи значно збільшуються витрати на утримання та обслуговування водопровідної мережі, що впливає на собівартість  питної води. Під час ліквідації аварійних ситуацій каналізаційної мережі мікрорайон  залишається без води, що негативно впливає на санітарно-побутові умови жителів та  дестабілізує соціальну ситуацію у місті.

«Реконструкція водопроводу на вул. Окружній в м. Калуші Івано-Франківської області»

Загальна сума проєкту складає 5817,482 тис.грн., з них 5229,916  тис. грн.- коштів ДФРР та 587,566 тис. грн. - з  бюджету Калуської міської громади.

Робочим проєктом передбачено реконструкцію водопроводу на вул. Окружній в м. Калуші Івано-Франківської області, а саме заміну сталевої труби діаметром 500 мм на поліетиленову трубу діаметром 500 мм  від колодязя №1  на виході із ВНС ІІ-го підйому до колодязя №2  за мостом через річку Сівка на вул. Окружній. Врізку запроєктованого водопроводу заплановано виконати в існуючий сталевий водопровід діаметром 500 мм після колодязя з вузлом обліку на території ВНС і в колодязі за мостом через річку Сівка. По трасі водопроводу  планується встановити пожгідранти згідно вимог.

Водопровід проєктується для покращення водопостачання, так як існуючий сталевий водопровід знаходиться в аварійному стані. Для прокладання аналогічно існуючому сталевому водопроводу передбачено поліетиленові труби (ПЕ 100) діаметром 500х29,7 мм на ділянці від існуючого колодязя №1, який знаходиться на території ВНС ІІ–го підйому до існуючого колодязя за мостом через річку Сівку.

Реалізація проєкту дасть змогу покращити водопостачання житлових будинків старої частини міста, у тому числі  суб’єктам господарської діяльності,  забезпечити  збільшення чисельності споживачів, отримувати якісні послуги з водопостачання на безперервній основі, а також зменшить ризики виникнення аварійних ситуацій та мінімізує негативний вплив на довкілля. Також  від діючого водопроводу заплановано проєктування водопровідної мережі для якісного забезпечення питною водою сіл Пійло, Голинь, Сівка Калуська.

«Капітальний ремонт з термомодернізацією Калуського ліцею №10 на   вул. Євшана, 17 в м. Калуш Івано-Франківської області»

Загальна сума проєкту складає 19054,651 тис.грн., з них 17125,551 тис. грн. - коштів ДФРР та 1929,100 тис. грн. - з  бюджету Калуської міської громади.

Основна проблема, яку вирішить реалізація проєкту, зумовлена існуючою на сьогодні надзвичайно гострою потребою в проведенні капітального ремонту з термомодернізацією будівлі ліцею.

Проєкт зосереджений на покращенні належних та безпечних умов навчання дітей та надання якісних освітніх послуг для учнів Калуського ліцею №10. Забезпечення належного перебування дітей, персоналу в приміщенні закладу  сприятиме покращенню навчально-виховного процесу. А улаштування спортивного майданчика на території ліцею дасть змогу учням безпечно та комфортно займатись фізичною культурою та ігровими видами спорту. Забезпечення та проведення належних заходів для покращення енергоефективності будівлі призведе до зменшення споживання енергоресурсів і покращить технічний стан будівлі.

Проєкт має соціально-економічну спрямованість. Соціальний ефект буде досягнуто завдяки приведення стану будівлі ліцею до відповідних санітарно-гігієнічних вимог, підвищення рівня комфортності перебування дітей і адміністративно-педагогічного персоналу у навчальному закладі та покращення їх стану здоров’я. Економічний ефект очікується від застосування енергозберігаючих матеріалів і як наслідок, ефективного використання бюджетних коштів на оплату енергоносіїв та економії коштів на поточні ремонти.

 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів у селі Боднарів Калуського району Івано-Франківської області. Коригування кошторисної документації»

Загальна сума проєкту складає 109923,509  тис.грн., з них 98821,235 тис. грн. - коштів ДФРР та 11102,274 тис. грн. - з  бюджету Калуської міської громади.

Актуальність проєкту - створення відповідних матеріально-побутових,   санітарно-гігієнічних умов для дітей через побудову нової сучасної інноваційної школи.

Впродовж багатьох років гострою проблемою    с. Боднарів залишається будівництво школи. Приміщення школи, а це основний корпус, побудований у 1939 року і слугував колись за молочарню,  по своїй суті не може бути школою. Загальноосвітній заклад розташований у погано пристосованих приміщеннях, які за набором та площею приміщень, рівнем природного освітлення не відповідають  санітарно-гігієнічним нормам. Стіни уражені грибком, окрім того відсутній спортзал та актовий зал.

Після завершення реалізації проєкту нову Боднарівську школу (Боднарівський ліцей) планується використовувати як опорний заклад освіти. В перспективі очікується відвідування її учнями із села Боднарів та семи навколишніх сіл: Бринь та Височанка Галицької територіальної громади, Майдан та Нова Гута Ямницької територіальної громади, Вістова, Ріп’янка та  Мислів Калуської територіальної громади (проєктна потужність закладу – 600 учнів).

У будівлі школи передбачені блок початкових класiв, класнi кiмнати i предметні кабiнети, лабораторiї, навчально-виробничi майстернi i фiзкультурно-спортивнi примiщення, бiблiотека, актова зала з допомiжними примiщеннями, харчоблок, медпункт, адмiнпримiщення.

Реалізація проєкту має важливе соціально-економічне значення. Він зосереджений на покращенні належних та безпечних умов навчання дітей, надання якісних освітніх послуг для учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у селі Боднарів (Боднарівського ліцею Калуської міської ради). Забезпечення належного перебування дітей, персоналу в приміщенні закладу школи значно сприятиме покращенню їх стану здоров’я.  Забезпечення та проведення належних заходів щодо енергоефективності будівлі призведе до зменшення споживання енергоресурсів.