-3o

Інвестиції

Калуська територіальна громада підтримує високу інвестиційну привабливість для інвесторів.

Результатом інвестиційної активності підприємств є модернізація, технічне переоснащення та розширення виробництва конкурентоспроможної продукції, а також створення нових робочих місць. Плідна співпраця з іноземними інвесторами надає доступ до нових ринків, інновацій та технологій, створює нові можливості для бізнесу місцевих підприємств.

Важливу роль у забезпеченні стабільного розвитку громади відіграє позитивна динаміка росту капітальних інвестицій, які є витратами на придбання або створення матеріальних і нематеріальних необоротних активів. Інвестиції мають велике значення не тільки для майбутнього стану підприємств, але й для економіки в цілому.

За 2021 рік підприємствами та організаціями територіальної громади за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 557,3 млн.грн. капітальних інвестицій. Частка територіальної громади в обсязі капітальних інвестицій, освоєних підприємствами та організаціями Калуського району, склала 59,7%, у загальнообласному обсязі – 6,6%.

 

Міська рада та виконавчі органи докладають чимало зусиль для підвищення інвестиційної привабливості громади. Значна увага приділяється розвитку інфраструктури для залучення інвестицій.

У результаті співпраці з  ТзОВ «ЧАС» створено приватний індустріальний парк «Kalush industrial HUB» (територія площею 18,7306 га),  який наказом Мінекономіки України від 30.08.2021 №483 внесений до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Рішенням Калуської міської ради від 28.10.2021 року № 910 «Про створення індустріального парку на території с.Боднарів Калуської міської територіальної громади Івано-Франківської області»  підтримано ініціативу та погоджено концепцію створення індустріального парку «Боднарів» (територія площею 16,8789 га). Також проводиться робота щодо створення муніципального індустріального парку в промисловій зоні міста, орієнтовною загальною площею 40 га.

Калуська територіальна громада займає першість щодо показників зовнішньоекономічної діяльності серед  міст,  районів, області та є  лідером у даній галузі.

 Обсяг експорту товарів у 2021 році склав 693,3 млн.дол.США, імпорту – 532,1 млн.дол.США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 161,2 млн.дол.США. У експорті Калуського району питома вага суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності територіальної громади склала 92,6% (у 2020 р. – 87,8%), у загальнообласному обсязі експорту товарів – 61,8% (у 2020 р. – 41,7%), імпорту – 55,5% (у 2020 р. – 39,9%). За обсягом експорту товарів Калуська громада посіла 1 місце серед територіальних громад області. Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти  із 81 країни світу.

 

 

 

Інвестиційний паспорт

Калуської міської територіальної громади

INVESTMENT CERTIFICATE

KALUSH CITY

TERRITORIAL COMMUNITY

З детальною інформацією про інвестиційний потенціал Калуської громади, її вільними земельними, виробничими, комунальними об’єктами придатними для інвестування, інвестиційними пропозиціями можна ознайомитися на інвестиційному Web-портал - http://investkalush.if.ua