18o

Проєкти в дії

Будівництво установки з  виробництва оксиду пропілену   

Найбільше підприємство у м.Калуші  ТОВ «Карпатнафтохім»  завершує реалізацію   інвестиційного  проекту   «Виробництво оксиду пропілену».  Потужність установки виробництва оксиду пропілену  становитиме 2700 тонн в рік готового продукту.  Метою планованої діяльності є отримання оксиду пропілену, який використовується для подальшого синтезу полімерних матеріалів. Будівництво установки з виробництва оксиду пропілену здійснюється на території ТОВ «Карпатнафтохім» в межах орендованої земельної ділянки площею близько 1500 м2.

На даний час проводяться пусконалагоджувальні роботи.

 

Реконструкція виробничих потужностей на ТОВ «Карпатська кераміка» у м.Калуші

Одне з найбільших підприємств Калуша ТОВ «Карпатська кераміка», https://karker.com.ua,   після першого етапу реконструкції відновило свою  роботу. 

На підприємстві встановлена нова технологічна лінія потужністю 2,5 млн. кв.м. керамічної плитки на рік. На ній виготовлятиметься клінкерна плитка невеликого розміру. Після завершення всіх етапів модернізації «Карпатської кераміки», її потужності виростуть до 8,5 млн кв. м. плитки на рік.

Обладнання для заводу «Карпатська кераміка» було частково профінансовано за рахунок акредитиву від АТ «Правексбанк» (група Intesa Sanpaolo) в сумі 3,2 млн євро.

Також, група компаній «Епіцентр К» паралельно  відкрила на Київщині новий завод з виробництва керамічної плитки та керамограніту  в смт. Калинівка Васильківського району (Київська обл.) Загальна сума інвестицій на обидва виробництва  наразі складає 172 млн євро, з яких 95,7 млн. євро будуть інвестовані ГК «Епіцентр К» в найближчі роки.

 

Капітальний ремонт  вул. Окружної у м. Калуші Івано-Франківської області

Автодорога по вул. Окружній у м. Калуші (Калуській міській ТГ) має надзвичайно  велике  значення і є необхідною транспортною артерією, яка з’єднує промислову зону з містом, селами Калуського району  та іншими автошляхами області. Також використовується,  як об’їзна дорога центральної частини міста,  і сполучає  промислову зону  міста  з автошляхом Н-10  державного значення  (Стрий — Івано-Франківськ — Чернівці).  Тому, стан дороги впливає на розвиток економічного потенціалу міста,  Калуського району та Івано-Франківської області. За кошти  міського бюджету був частково здійснений капітальний ремонт - близько 600 м   вул. Окружної на суму понад 4,2 млн. грн.

Передача дороги (вул. Окружна, частину вул. Литвина, вул. Мостиську та Глібова,  протяжністю 8,7 км., які пролягають в межах міста Калуша та входять до складу дороги територіального значення Т –14-19 Миколаїв-Розділ-Жидачів-Журавно-Калуш) з комунальної власності в державну (Державного агентства автомобільних доріг) зробила  можливим залучення державних коштів на її ремонт. 

Метою проєкту є забезпечення якісного,  комфортного та безпечного  транспортного зв’язку між суб’єктами господарювання Івано-Франківської області , міста Калуша (Калуської міської територіальної громади), Калуського району, Верхнянської ТГ,   України   та покращення транспортної інфраструктури  і інвестиційної привабливості.  Вартість ремонту становить 240 млн. грн.

Реалізація цього проєкту стала можливою  за ініціативи керівництва Калуської міської ради та співпраці з  Олегом  Марусяком -  калушанином, депутатом Верховної Ради, членом Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

 

Створення  підприємства  харчової промисловості по вул. Б. Хмельницького у м. Калуші

Після багатьох років пошуку інвесторів  на  території  об’єкту незавершеного будівництва «Заводу баштових кранів» по вул. Б.Хмельницького у м. Калуші, Івано-Франкіської області, започатковано створення нового підприємства  харчової промисловості. Виробничі корпуси, споруджені ще в 1992 році корпорацією «Укрбуд», збереглися у досить доброму стані.

Ймовірно тут буде обладнано лінію по переробці м’яса  та виготовленні інших виробів, на чому, зокрема,  спеціалізується відоме у нашій області та за її межами  ТОВ «Іванковецькі ковбаси». Його засновники, маючи великий досвід роботи у даній галузі та знають технологію виробництва,  готові допомогти встановити обладнання.

Німецькі партнери  власника  підприємства мають зацікавленість також  взяти участь у реалізації спільного бізнес-проєкту,  забезпечивши поставку необхідного  сучасного виробничого обладнання.

За сприяння міського голови  п.Андрія Найди, за технічним рішенням КП «Водотеплосервіс»,   інвестори у відносно короткі терміни вже  зуміли прокласти до заводу нову ділянку водопроводу.  Прочищено дощову каналізацію. Також,  територію огороджено парканом, обладнано  ліхтарями для освітлення, задіяно охорону для догляду за корпусами. Заплановано підключення до газової мережі середнього тиску. Після отримання відповідних дозвільних документів роботи по реалізації проекту продовжаться.

Участь у  програмі транскордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020»

В рамках реалізації проєкту «Культура у віддзеркаленні – реставрація Будинку Культури в Сеїні (Румунія) та Концертного Залу в м. Калуш (Україна) у Мультикультурні Центри» у концертному залі управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради проводяться реставраційні роботи.

          

  Грантовий контракт на реконструкцію концертного залу, відповідно до якого місто отримає понад 325 тис. євро, був підписаний 13 вересня 2019 року. Завершити роботи планують до серпня 2021 року відповідно до вимог міжнародного проєкту. Ним передбачено  витрати на реставрацію концертного залу, облаштування і озеленення прилеглої території,  придбання меблів, звукової та світлової апаратури, мікроавтобуса. Також розглядається питання реставрації вхідних дверей концертного залу, які після завершення робіт будуть передані до місцевого музею.

ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ»

 започаткувало інвестиційний проект

 щодо випуску нової обгортуючої поліетиленової  плівки

      У  цеху з виробництва галоїдопохідних етилену, їх полімерів і співполімерів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» виробляють не тільки основний товарний продукт – поліетилен високої густини, а ще й три види плівок. Зокрема - обгортуючу, покривну та мішкову  плівку для фасування поліетилену в мішки по 25 кг та упакування в палети.

    Донедавна обгортуюча плівка вироблялась з лінійного поліетилену американської компанії Dowlex, яка має свої заводи в Швейцарії, Іспанії, Німеччині та Голландії. Для виготовлення покривної плівки та мішкового рукава використовували лінійний поліетилен виробництва компанії Аramco з Саудівської Аравії.  Було прийнято рішення про виробництво всіх видів плівок з лінійного поліетилену компанії Аramco й відповідно відмовитися від дорогого поліетилену американської компанії  Dowlex. Після чого були впровадженні відповідні інженерно-технологічні  зміни на лінії виробництва.

    Після випуску першої пробної партії плівки  (400 кг) був зроблений лабораторний аналіз механічних, клеючих та інших властивостей плівки.  З’ясувалось, що за клеючими властивостями вона була навіть кращою, а за механічними – нічим не гіршою від обгорткової плівки, яку виробляли раніше з лінійного поліетилену американської компанії. У першій декаді січня 2021 року обгортуючої плівки було вироблено понад 10 тис. тонн.  При потребі  об’єм виготовленої продукції можна збільшити у декілька разів.

  

Підготовлено з матеріалів офіційної інтернет- сторінкиТОВ «Карпатнафтохім»

 Детальніше про продукцію підприємства та можливості її використання: http://www.knh.com.ua/uk/produktsiya/

 Сфера використання продукції ТОВ «Карпатнафтохім»:   http://www.knh.com.ua/uk/oblast-zastosuvannya/